Kalp Hastalarına Lions Desteği

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi

Sağlık, eğitim ve çevre konularında topluma hizmet ve yardımı ilke edinen İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği üyeleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Servisi’nde tedavi gören hastalar için bir oda tanzim etti, Anjiyo bölümünde günübirlik hastaların kalabileceği bir ünite kurulması için de seferber oldu.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu 2015-2016 Genel Yönetmeni Mevlüt Güven ve önceki dönem Federasyon Yönetmeni Nasuhi Öndersev eşliğinde DEÜ Hastanesi’ni ziyaret eden İzmir Bahar Lions Kulübü üyeleri; Hastane Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bahri Akdeniz, Hastane Başmüdürü Tevfik Eser ve Hastane Müdürü Yaşar Akar’ın ev sahipliğinde Kardiyoloji Servisi’nde hizmete giren odanın açılışını yaptı. Profesör Akdeniz ve Başmüdür Eser, modern hasta odasının tefrişatı için bağışta bulunan Bahar Lions Kulübü Üyesi Neval Hallaç’a değerli katkıları nedeniyle plaket vererek teşekkür etti.

Şifa bekleyen hastalara faydalı olabilmenin büyük onur ve mutluluğunu yaşayan üyeler, günübirlik hasta ünitesinin de en kısa sürede açılması için harekete geçeceklerini belirtti. Hayırsever üye Neval Hallaç, “Bizlere bu fırsatı verdiği için üniversite ve hastane yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında anlamlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Mevlüt Güven, “Ben Alanya’dan geliyorum. İzmir Bahar Lions Kulübü üyelerimiz örnek bir faaliyette bulundu. Ne mutlu ki dünya çapında çok iyi doktorların hizmet verdiği bir ülkede yaşıyoruz. Lions Dernekleri Federasyonu olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne destek çalışmamız, 2010-11 döneminde başlamıştı, şimdi yeni bir çalışma ile sosyal sorumluluk faaliyetimizi sürdürüyoruz.  Lionsların ana hedefi; sağlık, eğitim, çevre, görme engelliler ve çocuklarla ilgili projeleri hayata geçirmektir. Bu bağlamda Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü ve Hastane Başhekimi başta olmak üzere tüm yöneticilere sundukları fırsat için teşekkür ederiz” diye konuştu. Konuklara Kardiyoloji Servisi ve diğer üniteler ile ilgili bilgi veren DEÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bahri Akdeniz, Lions üyelerinin desteği ile şifa bekleyen hastalara önemli katkı sağlanmış olacağını belirtti. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi
cocuk hastanesi cocuk hastanesi kalite tup bebek labaratuvar öğretim üye randevu hasta haklari arpaboyu

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Balçova
Adres: Mithatpaşa cad. no 1606 inciraltı yerleşkesi 35340 Balçova / İzmir
Telefon: +90 (232) 412 22 22
Faks: +90 (232) 412 97 97