Rektör ve Başhekimden Külliye ve Anıtkabir Ziyareti

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Erdal Çelik, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Üniversiteler 2017-2018 Akademik Yılı Açılış törenine, DEÜ’yü temsilen 10 farklı bölümden 11 öğretim üyesi ve 5 farklı fakülteden öğrencilerle birlikte katıldı. Ankara’da tüm üniversite rektörlerinin yanı sıra ilgili Bakanlar, ilgili Kurum Başkanları, Büyükelçiler, devlet protokolünden birçok kişi ile üniversiteleri temsilen belli sayıda akademisyen ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı ziyarette, DEÜ üst yönetiminden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ile DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mete Edizer yer aldı. 

Dokuz eylül Üniversitesi Anıt Kabir Ziyareti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Yekta Saraç akademik yıl açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YÖK Başkanı Saraç, “Araştırma Üniversiteleri” başlığının önemini vurguladı. Araştırma üniversitesinin; misyonunu ve stratejik yol haritasını belirlemiş ve üniversitenin çalışma disiplinini bu plana uygun biçimde yürütebilen bir kurum olduğu ifade edildi. Üniversitenin yalnızca araştırma başlığında mükemmeliyeti amaçlamayacağı, eğitim ve bilginin üretimi, aktarımı ve paylaşımında da en iyiyi hedefleyeceği belirtildi.   

Dokuz eylül Üniversitesi Külliye Ziyareti

Rektör V. Prof. Dr. Erdal Çelik ve Başhekim Prof. Dr. Mete Edizer, külliye ziyaretinde farklı üniversitelerin rektörleri ile ikili işbirlikleri çerçevesinde görüşmeler yaptı. Profesör Edizer, DEÜ Hastanesi adına diğer üniversitelerle ortak çalışmalar gerçekleştirme konusunda fikir alışverişinde bulundu. Heyet, akademik yıl açılış töreninin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti, “Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız” diyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andı. 

 

cocuk hastanesi cocuk hastanesi kalite tup bebek labaratuvar öğretim üye randevu hasta haklari arpaboyu

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Balçova
Adres: Mithatpaşa cad. no 1606 inciraltı yerleşkesi 35340 Balçova / İzmir
Telefon: +90 (232) 412 22 22
Faks: +90 (232) 412 97 97