TIBBİ ESTETİK VE KOZMETOLOJİ

Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji; cilt sağlığına önem gösteren hastalarımız için yeni yöntemler sayesinde farklı uygulama seçenekleri sunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji AD. Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji biriminde kullanılan cihazlarla cilt bakımlarının kombine edildiği yöntemler uygulanarak, alanında uzman hekimlerimiz tarafından tıbbi tedaviler gerçekleştirilmektedir. Uygulanan tıbbi tedavi yöntemleriyle sağlıklı bir cilde sahip olmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak mümkündür.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi olarak pandemi koşullarına uygun ortam ve tedavi uygulamalarımız sayesinde, birimimizde tıbbi işlemlerimiz güvenle gerçekleştirilmektedir.
Hastanemiz Dermatoloji Anabilim Dalı "Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji " biriminde 12 Ekim 2020 Pazartesi’nden itibaren işlemler yapılmaya başlanacaktır.
Ön görüşme randevuları 0 (232) 412 3885 telefon numarasından alınmaktadır

 

Hastanemizde uygulanan işlemler
1.Cilt bakımı 2.Kimyasal Peeling (tüm yüz) 3.Dermapen uygulaması (yüz) 4.Botoks (yüz ve vücut) 5. PRP (yüz ve saç) 6. mezoterapi (yüz ve saç)

Kimyasal peeling

Kimyasal Peeling
Kimyasal soyma işlemi, derinin yıpranmış tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak, zemindeki daha sağlıklı ve daha canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir. Soyma işlemi, özel kimyasal solüsyonların cilde sürülmesi şeklinde uygulanır. Bu solüsyonlar, cilt üzerine sürüldüklerinde deri yüzeyine hafif bir yanık oluşturur, derinin en yüzeysel tabakasındaki hücreler arası bağları zayıflatır ve bu şekilde hücrelerin dökülmesini sağlayarak etkisini gösterir. Yüzeyel tabakadaki hücrelerin dökülmesi, yeni deri hücrelerinin yapımını hızlandırır ve cilt yüzeyi daha taze hücreler ile kaplanmış olur. Kimyasal soyma amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Son derece güvenli ve kolaydır. Hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir. Hastalar hiçbir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler.

 Botulunium Toksin (BTX) Uygulamaları

botox
Deri kırışıklarının botulunium toksini (BTX) ile yapılan enjeksiyon tedavisidir. BTX tedavisi, uygulandığı kasları geçici olarak gevşeterek etki eden bir tedavi şeklidir. Tedavi yapıldıktan 2-3 gün sonra kırışıklığa neden olan kaslar gevşemeye başlar. 1-2 haftada içerisinde kırışıklıkların düzelmeye başlaması gözlenir ve bu etki yaklaşık 3-6 ay sürmektedir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

 

 

                                       Dermaroller/Dermapen Uygulamaları

dermaroller
Dermaterapi, deride kontrollü bir hasar oluşturarak derinin bütünlüğünde büyük rol oynayan kollajenin yeniden yapılanmasını sağlayarak deri yaşlanmasını tedavi eder. Deri çatlakları, akne skarları, leke tedavisi ve yanık skarlarının tedavisinde dermapen veya dermaroller kullanılabilir. Ayrıca bu cihazlar tek başına kullanımları dışında kimyasal peeling ve PRP tedavilerinde maddenin deriye daha derin bir şekilde uygulanmasını sağlarlar.
En önemli avantajları yazın da kullanılabilmeleri ve tedavi sonrası bakım gerektirmedikleri için günlük hayatı etkilememeleridir.

 

 PRP

PRP
Bu tedavide amaç yaşlı ve hasar görmüş deri ve deri altı dokuları uyarmak ve yenilemektir. Saç dökülmesi, cilt gençleştirme, yara ve akne izlerinin tedavisinde kişinin kendi kanı santrifüj edilerek yine kendisine uygulanan bu tedavide uygulama yaparken dermaroller ya da dermapen de kullanılabilir. PRP’nin en önemli avantajı tedavide kişinin kendi kanından elde edilen trombositler kullanıldığı için herhangi bir alerji riskinin olmamasıdır. PRP tedavisi 2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir.

 

 Mezoterapi

overdoing
Mezoterapi; aminoasitlerin, enzimlerin, minerallerin, vitaminlerin ve ilaçların tek başlarına ya da kombine edilmesi şeklinde uygulanan mikroenjeksiyon yöntemidir. Mezoterapi; lekeler, yara izleri, anti-aging, saç tedavisi, cilt yenileme, çeşitli deri hastalıklarının tedavilerinde uygulanır.
Tedavide kullanılan azami orandaki ilaçlar, mikroenjeksiyon yöntemi ile problemli cilt bölgesine uygulanır. Tedavi süresi hastanın cilt yapısına ve cilt problemine göre değişmekle birlikte, genellikle 2 ya da 3 seanstan sonra olumlu etkiler gözlemlenmektedir.
Saç Mezoterapisi uygulaması, deri içerisinde yer alan ölü saç köklerinin tekrar uyarılmasına yardımcı olmaktadır. Saç derisinde eksik olan yapılar küçük dozlarla, direkt olarak saç köküne uygulanır. Bu sayede saç dökülmelerinin büyük oranda önüne geçerek saçların daha canlı ve sağlıklı olması hedeflenir. Yan etkileri yok denebilecek kadar azdır. Uzun süreli bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Cilt Bakımı

Birimimizde, hastalarımızın cilt sorunlarına yönelik özel cilt bakım tedavileri uygulanabilmektedir. Hassas ve kuru cilt, yağlı cilt, akneye yatkın ciltler ve karma ciltler olmak üzere hastanın cilt yapısı ve ihtiyaçları belirlenerek, uzman hekimlerimizce uygun görülen bakım uygulamaları yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

satin alma logoo 1  satin alma logoo  cocuk hastanesi kalite tup bebek labaratuvar   hasta haklari arpaboyu

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Balçova
Adres: Mithatpaşa cad. no 1606 inciraltı yerleşkesi 35340 Balçova / İzmir
Telefon: +90 (232) 412 22 22
Faks: +90 (232) 412 97 97