Anestezi ve Reanimasyon

Tetkik sonuçlarım   kalite   tup bebek   labaratuvar   hasta haklari  

Birim Hakkında:

anestezi toplu

Ameliyat sonrası anesteziden uyanma döneminin; ameliyathanede bu amaçla hazırlanmış özel bölümlerde, doktor ve anestezi teknikerinin yakın takibinde ağrısız olarak geçirilmesi sağlanıyor.

 

Sağladığımız Hizmetler:

Hastane içindeki yoğun bakım hizmetleri;

Yoğun Bakım,

Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım,

Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde sunuluyor.

Yoğun bakım hizmetleri uzman doktor ve hemşire kadrosuyla yürütülmekte olup, çok üst düzeyde tıbbi ve teknik donanım içerir. Bunların en önemlileri; solunum cihazları, kalp, kan dolaşımı ve solunum monitörleri, infüzyon, kalp beslenme pompaları, uzun süre yatan hastalarda sırt yaraları açmayan, otomatik olarak pozisyon verilebilen yatak sistemleri, yanmaz ve antimikrobiyal özellikleri olan malzeme donanımı, bireysel olarak hastaları ısıtma ve soğutma aygıtları, hasta metabolizmasını yakından, an ve an izlemede hasta başı kullanılabilen laboratuvar ölçüm cihazlarıdır.

Yoğun Bakım Üniteleri’nde bağışıklık sisteminin bozuk olduğu sepsisli, kemoterapi alan hastalar basınç, ısı ve nem değişikliğine olanak sağlayan izolasyon odalarında tedavi ediliyor. Bu odalardaki hasta yatakları hastanın pozisyonunu otomatik olarak değiştirmenin yanı sıra hastaya belirli aralıklarla perküsyon masaj yapabiliyor.

Ağırlık artışının yakın takibinin gerekli olduğu hastalarda yatak ayaklarına yerleştirilen ve hastanın sürekli ağırlık ölçümünü yapabilen dijital elektronik tartı sistemi mevcuttur. Hastalar gerekli olduğunda düz veya oturur halde manuel kontrollü hasta lifti ile mobilize edilebiliyor.

Ağrı kliniğinde; Nöroloji, Psikiyatri, Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gibi diğer tıp dallarıyla işbirliği içinde; hem çeşitli hastalıklara bağlı ağrılar hem de ameliyat sonrası ağrılar, çeşitli ilaçlar ve son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak tedavi ediliyor.

 

Hastalar İçin Bilgiler:

Bu alana bir bilgi girilmemiştir.

 

Poliklinik Bilgileri:

Poliklinik Çalışma Saatleri

Günler

Başlangıç

Bitiş

Pazartesi 08:00:00 17:00:00
Sali 08:00:00 17:00:00
Çarşamba 08:00:00 17:00:00
Perşembe 08:00:00 17:00:00
Cuma 08:00:00 17:00:00

Poliklinik Telefon Bilgisi

Bu alana bir bilgi girilmemiştir.

Hastane Santral Telefonu : 0(232) 412 22 22

satin alma logoo 1  satin alma logoo  cocuk hastanesi kalite tup bebek labaratuvar   hasta haklari arpaboyu

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Balçova
Adres: Mithatpaşa cad. no 1606 inciraltı yerleşkesi 35340 Balçova / İzmir
Telefon: +90 (232) 412 22 22
Faks: +90 (232) 412 97 97