Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne mikrocerrahi uygulamalarında kullanılan SPY Cihazı bağışladı.

.102718

 

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, sağlık hizmetlerinde önemli bir yeniliğe daha imza attı. Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne mikrocerrahi uygulamalarında kullanılan SPY Cihazı bağışladı.

Mikrocerrahi ameliyatlarında operasyon alanının, kan dolaşımının, dokunun ya da organın canlı kalması gibi hayati fonksiyonların izlenmesinde önemli rol oynayan “SPY Floresans Görüntüleme Sistemi”, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde düzenlenen protokolle Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne bağışlandı.

Törende konuşan, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, hastanemize bağışlanan SPY Cihazı hakkında özetle şunları söyledi: “SPY Cihazı desteği ile uygulanabilen Floresan Görüntü Rehberli Cerrahi, günümüzde dünyada hızla genişleyen bir alan olup, hassas, hatasız ve güvenli cerrahi uygulamalara olanak sağlamaktadır.

Floresan rehberli cerrahi, biyolojik yapıların gerçek zamanlı görselleştirilmesine ve organ fonksiyonlarının ameliyat anında değerlendirilmesine odaklı bir yaklaşımdır. Bu yöntem cerrahın vizyonunu gerçek zamanlı olarak arttırır. Sadece kritik anatomik yapıları tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı ve hasta organların fonksiyonları hakkında bilgi sağlar. SPY Cihazı kullanılarak uygulanabilen Floresan Görüntü Rehberli Cerrahi Tedavi, cerrahi tedavilerin muhtemel komplikasyonlarını azaltmakta, ameliyatın kalitesini, doğruluğunu ve güvenliğini arttırmaktadır.” dedi.

Törende konuşan DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Ünal, “Mikrocerrahi operasyonlarının başarısını anında tespit edebilen, ileri teknoloji ürünü bu cihaz ile birçok alanda halkımıza hizmet vereceğiz” dedi. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Ünal, “Böyle ileri teknolojilerle donatılmış bir cihazın envanterimize katılmış olması son derece önemlidir. SPY Cihazı, mikro cerrahi operasyonlarının yanı sıra tümör ve doku kanlanmasında önemli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Operasyonlardaki veriler, diğer operasyonlar ve akademik çalışmalar için önemli arşiv niteliğinde olacaktır. Vakfa ve değerli yetkililerine bu önemli bağış nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi

satin alma logoo 1  satin alma logoo  cocuk hastanesi kalite tup bebek labaratuvar   hasta haklari arpaboyu

İletişim Bilgileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Balçova
Adres: Mithatpaşa cad. no 1606 inciraltı yerleşkesi 35340 Balçova / İzmir
Telefon: +90 (232) 412 22 22
Faks: +90 (232) 412 97 97